Przejdź do głównej zawartości

Dziergankowa zagadka

Podam tylko parę szczegółów: zaczęłam od 8 oczek, robię na okrągło i w co 2 rzędzie dodaję po 8 oczek. Co jakiś czas zmieniam włóczki, bo postanowiłam wykorzystać to, co mam w szafie i robić we 2 nitki. Doszłam do wniosku, że nic mnie tak nie usieszy, jak zrobienie czegoś, o czym marzyłam, kiedy tylko pierwszy raz ujrzałam na blogu Doroty, a satysfakcja będzie tym większa, im jak najlepiej  wyrobię moje włóczki. Jedyny zakup, jakiego dokonałam, to 2 pary drutów Addi nr 7 na żyłce 80 cm i 40 cm. Zamawiałam osobno na e-dziewiarce i szczerze polecam. Mam na myśli i zakup i sklep. Jeśli chodzi o pierwsze, mogę śmiało powiedzieć, że "śmigam Mercedesem wśród drutów" (najlepsze druty, jakie do tej pory miałam i pewnie szybko nie zmienię, jeśli w ogólę to się stanie). Co do zamówienia w sklepie - zachęcam, szybka dostawa (choć na pierwsze musiałam poczekać z jakieś 5 dni, ale to tylko dlatego, że był weekend po drodze), a drugie doszły za 2 dni od chwili złożenia zamówienia!
mały rzut do środka i moje druty na pierwszym planie:)

lewa strona, która pewnie będzie moją prawą

jeszcze jeden podgląd,  na żyłce robi się coraz ciaśniej, ale zostało już niewiele okrążeń
z tych włóczek też robię, a niektóre już wykończyłam:)


Zapraszam niebawem na główną odsłonę!

Pozdrawiam wszystkich serdecznie:)

Komentarze

 1. To pewnie będzie sweter z koła. Fajne kolorki. Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Brawo!!!! Mam nadzieję, że będzie już niebawem, bo nie mogę się doczekać efektu końcowego:)

  Również pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę podobnie jak agmik0 :), że będzie to sweterek z koła :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Już kolejna osoba go robi! A ja ciągle zwlekam, choć tak bardzo mi się podoba! Poczekam jeszcze na Twój :):):)

  OdpowiedzUsuń
 5. Już gotowy:) Bardzo szybko i przyjemnie się dzierga:)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Sweterek dla dwuletniej dziewczynki - opis wykonania - cz. 1

Chciałabym zaprosić wszystkie dziergające Koleżanki na wspólną dziergawkę pt.: "Sweterek dla dwuletniej dziewczynki":) Zrobiłam już jeden - widoczny tutaj, a teraz chciałabym podzielić się z Wami moją techniką wykonania.

Potrzebne będą:
- ok. 20 dag włóczki
- druty na żyłce nr 3
- trochę wolnego czasu i chęci:)

Zaczynamy od rękawów. Nabieramy 42 o.

1. rz.: 1 o. brzegowe, 1. lewe, *3 o. prawe, 2 o. lewe*, 3o. prawe, 1 o. lewe, 1 o. brzegowe
2 rz.: 1 o. brzegowe, 1o. prawe, 3 o. lewe, *2 o. prawe, 3 o. lewe*, 1 o. prawe, 1 o. brzegowe
3 rz.:  1 o. brzegowe, 1. lewe,* (1o.  przełożyć na prawy drut jak do przerobienia na prawo, 2. i 3. o. przerobić na prawo, a  następnie przeciągnąć przez te 2 oczka pierwsze  oczko), 2 o. lewe*,   (1o.  przełożyć na prawy drut jak do przerobienia na prawo, 2. i 3. o. przerobić na prawo, a  następnie przeciągnąć przez te 2 oczka pierwsze  oczko), 1 o. lewe, 1 o. brzegowe
4 rz.:   1 o. brzegowe, 1 o. prawe, 2 o. lewe, *2 o. prawe, 2 o. lewe*, 1 o.…

W przedświątecznym klimacie

Tak dawno nic nie pisałam na blogu, że straciłam nadzieję na jakikolwiek nowy post ;) Nie dlatego że nic nie zrobiłam czy nie przeczytałam, ale z braku czasu na taką przerwę - pisaniową.
Do tego jeszcze istne szaleństwo ze sprzątaniem, pobyt syna w szpitalu, moja prawa ręka w gipsie, codzienne iniekcje insuliny u najstarszego, oj nazbierało się wymówek ;)

Ale wczoraj narzuciłam na druty 3,5 jakieś 48 o. i zaczęłam dziergać szaliczek dla J. Kiedyś zrobiłam taki, ale teraz pasuje już tylko na najmłodszego. Włóczka jest typowo dziecięca (akryl) i mam jej dość duży zapas, więc można duuuuużo drutować:)
Poza tym doczekałam się w bibliotece na "Shantaram". Trwało to chyba z rok! Niestety, zaczynałam czytać ze trzy razy w szpitalu i myśli gdzieś mi uciekały... Jednak obiecuje sobie, że nie oddam jej nieprzeczytanej ;)

Na koniec, korzystając z okazji, chciałabym życzyć Wszystkim na ten świąteczny czas dużo zdrówka przede wszystkim, spokoju, radości w obecności najbliższych i liczny…

Czapka pilotka i szyjogrzej

powstały z połączenia dwóch włóczek Soft Baby Steps Yarn (100% Acryl) jedna szara, druga niebieska. Dziergane  na drutach nr 7 ściegiem gładkim prawym czapka, a szyjogrzej dodatkowo ściągaczowym. Czapkę wykończyłam na szydełku oczkami rakowymi.
Na 10miesięcznym włąścicielu prezentuje się dużo lepiej. Niestety, model nie chciał pozować, więc zatrudniliśmy miśka:)