Przejdź do głównej zawartości

Sweterek dla dwuletniej dziewczynki - opis wykonania - cz. 3


Jeśli mamy już rękawy i przody z tyłem, musimy je połączyć. Łaczymy całość na prawej stronie (lewa strona swetra). Rękawy będą oddzielone motywem warkocza. Oczka będziemy odejmować z obu stron motywu w co 2 rz. na prawej stronie (lewa strona swetra). Odejmowanie robimy dopóty, dopóki nie zostanie nam jedno oczko oddzielające kolejny motyw. Dodatkowo wprowadzimy po 3 motywy wakoczyków na przodach, również na rękawach oraz 9 motywów na plecach. Motyw zaczynamy w następujący sposób: 1o. przełożyć na prawy drut jak do przerobienia na prawo, 2. i 3. o. przerobić na prawo, a następnie przeciągnąć przez te 2 oczka pierwsze oczko.

Kolejność dodawania motywów:
1) na przodach 1., reglany, na plecach 5.
2) na przodach 2., na rękawach 2., na plecach 2., 4., 6., 8.
3) na przodach 3., na rękawach 1. i 3., na plecach 1., 3., 7., 9.96 rz.:  łączymy rękawy z przodami i tyłem dzieląc: 40o przody, 83 o. tył (należy pamiętać aby pierwsze i ostatnie 3 oczka rękawa przerobić lewymi oczkami - będą tworzyć motyw warkoczyka na reglanie)
przerabiamy jeszcze 3 rz. bez odejmowania oczek przy reglanach
100 rz.: zaczynamy odejmować o. przy reglanach (w co 2 rz. po obu stronach motywu warkocza - w sumie 4 o. mniej w rz.)


99 rz.: dodajemy motywy warkoczy na przodach 1., reglany, na plecach 5.
105 rz.:  dodajemy motywy warkoczy na przodach 2., na rękawach 2., na plecach 2., 4., 6., 8.
111 rz.: dodajemy motywy warkoczy na przodach 3., na rękawach 1. i 3., na plecach 1., 3., 7., 9.

124 rz.: odejmujemu po 3 o. na przodach, 2o. na rękawach (między motywami warkocza),  8 o. na plecach 
130 rz.: odejmujemu po 3 o. na przodach, 2o. na rękawach (między motywami warkocza),  8 o. na plecach  
 Po wszystkich odjęciach oczek robótka powinna wyglądać następująco: warkoczyk, 1 o. lewe,  warkoczyk, 1 o. lewe itp.

Robótkę zakańczamy jeśli przerobiliśmy pełnych 9 motywów warkocza (licząc na reglanie), wówczas należy zacząć 10. motyw, ale nie robimy juz narzutów, tylko zamykamy oczka (pomniejszamy w ten sposób o 27 o.).

Brzegi i kołnierzyk wykończyłam szydełkiem, ale nie ma takiej potrzeby. Jeszcze trzeba zszyć rękawy i pomyśleć o zapięciu. Jednak większa część robótki opisałam, mam nadzieję, w miarę czytelnie:)

Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

Dagmara

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Sweterek dla dwuletniej dziewczynki - opis wykonania - cz. 1

Chciałabym zaprosić wszystkie dziergające Koleżanki na wspólną dziergawkę pt.: "Sweterek dla dwuletniej dziewczynki":) Zrobiłam już jeden - widoczny tutaj, a teraz chciałabym podzielić się z Wami moją techniką wykonania.

Potrzebne będą:
- ok. 20 dag włóczki
- druty na żyłce nr 3
- trochę wolnego czasu i chęci:)

Zaczynamy od rękawów. Nabieramy 42 o.

1. rz.: 1 o. brzegowe, 1. lewe, *3 o. prawe, 2 o. lewe*, 3o. prawe, 1 o. lewe, 1 o. brzegowe
2 rz.: 1 o. brzegowe, 1o. prawe, 3 o. lewe, *2 o. prawe, 3 o. lewe*, 1 o. prawe, 1 o. brzegowe
3 rz.:  1 o. brzegowe, 1. lewe,* (1o.  przełożyć na prawy drut jak do przerobienia na prawo, 2. i 3. o. przerobić na prawo, a  następnie przeciągnąć przez te 2 oczka pierwsze  oczko), 2 o. lewe*,   (1o.  przełożyć na prawy drut jak do przerobienia na prawo, 2. i 3. o. przerobić na prawo, a  następnie przeciągnąć przez te 2 oczka pierwsze  oczko), 1 o. lewe, 1 o. brzegowe
4 rz.:   1 o. brzegowe, 1 o. prawe, 2 o. lewe, *2 o. prawe, 2 o. lewe*, 1 o.…

W przedświątecznym klimacie

Tak dawno nic nie pisałam na blogu, że straciłam nadzieję na jakikolwiek nowy post ;) Nie dlatego że nic nie zrobiłam czy nie przeczytałam, ale z braku czasu na taką przerwę - pisaniową.
Do tego jeszcze istne szaleństwo ze sprzątaniem, pobyt syna w szpitalu, moja prawa ręka w gipsie, codzienne iniekcje insuliny u najstarszego, oj nazbierało się wymówek ;)

Ale wczoraj narzuciłam na druty 3,5 jakieś 48 o. i zaczęłam dziergać szaliczek dla J. Kiedyś zrobiłam taki, ale teraz pasuje już tylko na najmłodszego. Włóczka jest typowo dziecięca (akryl) i mam jej dość duży zapas, więc można duuuuużo drutować:)
Poza tym doczekałam się w bibliotece na "Shantaram". Trwało to chyba z rok! Niestety, zaczynałam czytać ze trzy razy w szpitalu i myśli gdzieś mi uciekały... Jednak obiecuje sobie, że nie oddam jej nieprzeczytanej ;)

Na koniec, korzystając z okazji, chciałabym życzyć Wszystkim na ten świąteczny czas dużo zdrówka przede wszystkim, spokoju, radości w obecności najbliższych i liczny…

Czapka pilotka i szyjogrzej

powstały z połączenia dwóch włóczek Soft Baby Steps Yarn (100% Acryl) jedna szara, druga niebieska. Dziergane  na drutach nr 7 ściegiem gładkim prawym czapka, a szyjogrzej dodatkowo ściągaczowym. Czapkę wykończyłam na szydełku oczkami rakowymi.
Na 10miesięcznym włąścicielu prezentuje się dużo lepiej. Niestety, model nie chciał pozować, więc zatrudniliśmy miśka:)