Przejdź do głównej zawartości

Sweterek dla dwuletniej dziewczynki - opis wykonania - cz. 3


Jeśli mamy już rękawy i przody z tyłem, musimy je połączyć. Łaczymy całość na prawej stronie (lewa strona swetra). Rękawy będą oddzielone motywem warkocza. Oczka będziemy odejmować z obu stron motywu w co 2 rz. na prawej stronie (lewa strona swetra). Odejmowanie robimy dopóty, dopóki nie zostanie nam jedno oczko oddzielające kolejny motyw. Dodatkowo wprowadzimy po 3 motywy wakoczyków na przodach, również na rękawach oraz 9 motywów na plecach. Motyw zaczynamy w następujący sposób: 1o. przełożyć na prawy drut jak do przerobienia na prawo, 2. i 3. o. przerobić na prawo, a następnie przeciągnąć przez te 2 oczka pierwsze oczko.

Kolejność dodawania motywów:
1) na przodach 1., reglany, na plecach 5.
2) na przodach 2., na rękawach 2., na plecach 2., 4., 6., 8.
3) na przodach 3., na rękawach 1. i 3., na plecach 1., 3., 7., 9.



96 rz.:  łączymy rękawy z przodami i tyłem dzieląc: 40o przody, 83 o. tył (należy pamiętać aby pierwsze i ostatnie 3 oczka rękawa przerobić lewymi oczkami - będą tworzyć motyw warkoczyka na reglanie)
przerabiamy jeszcze 3 rz. bez odejmowania oczek przy reglanach
100 rz.: zaczynamy odejmować o. przy reglanach (w co 2 rz. po obu stronach motywu warkocza - w sumie 4 o. mniej w rz.)


99 rz.: dodajemy motywy warkoczy na przodach 1., reglany, na plecach 5.
105 rz.:  dodajemy motywy warkoczy na przodach 2., na rękawach 2., na plecach 2., 4., 6., 8.
111 rz.: dodajemy motywy warkoczy na przodach 3., na rękawach 1. i 3., na plecach 1., 3., 7., 9.

124 rz.: odejmujemu po 3 o. na przodach, 2o. na rękawach (między motywami warkocza),  8 o. na plecach 
130 rz.: odejmujemu po 3 o. na przodach, 2o. na rękawach (między motywami warkocza),  8 o. na plecach  
 Po wszystkich odjęciach oczek robótka powinna wyglądać następująco: warkoczyk, 1 o. lewe,  warkoczyk, 1 o. lewe itp.

Robótkę zakańczamy jeśli przerobiliśmy pełnych 9 motywów warkocza (licząc na reglanie), wówczas należy zacząć 10. motyw, ale nie robimy juz narzutów, tylko zamykamy oczka (pomniejszamy w ten sposób o 27 o.).

Brzegi i kołnierzyk wykończyłam szydełkiem, ale nie ma takiej potrzeby. Jeszcze trzeba zszyć rękawy i pomyśleć o zapięciu. Jednak większa część robótki opisałam, mam nadzieję, w miarę czytelnie:)

Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

Dagmara

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Sweterek dla dwuletniej dziewczynki - opis wykonania - cz. 1

Chciałabym zaprosić wszystkie dziergające Koleżanki na wspólną dziergawkę pt.: "Sweterek dla dwuletniej dziewczynki":) Zrobiłam już jeden - widoczny tutaj , a teraz chciałabym podzielić się z Wami moją techniką wykonania. Potrzebne będą: - ok. 20 dag włóczki - druty na żyłce nr 3 - trochę wolnego czasu i chęci:) Zaczynamy od rękawów. Nabieramy 42 o. 1. rz.: 1 o. brzegowe, 1. lewe, *3 o. prawe, 2 o. lewe*, 3o. prawe, 1 o. lewe, 1 o. brzegowe 2 rz.: 1 o. brzegowe, 1o. prawe, 3 o. lewe, *2 o. prawe, 3 o. lewe*, 1 o. prawe, 1 o. brzegowe 3 rz.:  1 o. brzegowe, 1. lewe,* (1o.  przełożyć na prawy drut jak do przerobienia na prawo, 2. i 3. o. przerobić na prawo, a  następnie przeciągnąć przez te 2 oczka pierwsze  oczko), 2 o. lewe*,   (1o.  przełożyć na prawy drut jak do przerobienia na prawo, 2. i 3. o. przerobić na prawo, a  następnie przeciągnąć przez te 2 oczka pierwsze  oczko), 1 o. lewe, 1 o. brzegowe 4 rz.:   1 o. brzegowe, 1 o. prawe, 2 o. lewe, *2 o. prawe, 2 o.

Wełniany sweter z warkoczem i szalowym kołnierzem dla mężczyzny

Zrobiony jakiś czas temu, więc najwyższa pora by  go pokazać:)  Był nie byle jakim wyzwaniem. Po pierwsze: nigdy wcześniej nie robiłam męskiego swetra, po drugie: w rozmiarze XL, po trzecie: z kołnierzem szalowym. A musiał być wyjątkowy:) Z założenia miał być też gruby i ciepły (na mroźna zimę, której właściwie nie było...) Teraz kilka słów o wykonaniu: - druty nr 7 - robiony we dwie nitki: szara to 40% wełna i 60% akryl, natomiast kremowa to 100% akryl (góra swetra wyszła nieco ciemniejsza, ponieważ zabrakło kremowej nitki i dokupiłam inną, odrobinę cieńszą) - z przodu warkocz na 12 oczek (w 7. i 13. rzędzie krzyżowanie 4x4 - za pierwszym razem 4 o. przełożone na drut pomocniczy z przodu, za drugim razem z tyłu) - ten sam warkocz na rękawach - sweter robiony od dołu do góry, bez zszywania - kołnierz wykończony szarą nitką na szydełku oczkami rakowymi po bokach 10 oczek tworzy przedłużenie ściągacza - słabo widoczne na zdjęciu:( Generalnie, jest mięciutki i c

Różowy sweterek dla dziewczynki

Skończony! Efekt końcowy przerósł moje oczekiwania, bowiem do statniej chwili nie wiedziałam, jak będzie ostatecznie wyglądał. Robiony wg własnego pomysłu, od dołu , na drutach nr 3, włóczką Madame Tricote (zapowiedź była juz tutaj ). Poszło prawie całe 20 dag (zostało może kilkadziesiąt cm). Nie wiedziałam, co wykombinować z zapięciem, ale wreszcie zdecydowałam sie na dwa perełkowe guziczki. Były na tyle małe, że nie musiałam robić dziurek, tylko wykorzytałam te, co są w warkoczykach.Dzięki temu wyszła taka "łezka" z przodu. Można też nie zapinać z przodu i mamy taki oto kołnierzyk: Jeszcze kilka fotek na mojej M. - niestety ruchliwej:) Zastanawiam się nad kolejnym.  A może ktoś chętny robić ze mną równocześnie?:) Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego weekendu! D.